Londra’daki Uluslararası Alpha-Ville Festival’de öne çıkanlar…

“Post-Dijital Kültür”e adanan, geçtiğimiz günlerde sona eren Londra’daki Alpha-ville Festival’inde dikkatimizi çeken bölümlerden biri olan interaktif enstelasyon sergisi oldu.

Native Intruments’in çıkardığı Razor isimli software synthesizer’ı geliştiren Dean McNamee, geçen hafta Londra’daki Alpha-ville’de interaktif enstelasyon sergisinde öne çıkan isimlerden biriydi. (alttaki video)

Çeşitli firma, sanatçı ve (Battles gibi) müzisyenlerle çalışan Dean McNamee tasarımcı ve mühendis. Copenhagen Istitute of Interaction Design’dan mezun. Profesyonel olarak tasarım, sanat ve teknolojiyi buluşturan Amsterdam temelli tasarım stüdyosu Trouble’da çalışıyor..

Bir diğer isim ise Londralı ürün ve ışık tasarımcısı  Tim Burrell-Saward. Her iki sanatçının “Edits” isimli ortak projesi sene başında Wikipedia’nın 10. yılı için hazırlanmış ve bu işi festivale de taşımışlar.  Ne zaman bir Wikipedia kullanıcısı yeni bir yazı girer ya da mevcut bir yazıyı değiştirirse, tavanda asılı olan dört printer’a anında sinyal gitmesiyle yeni yazı derhal basılıp sergi alanına kar gibi yağıp bir öbek oluşturuyor…

httpv://www.youtube.com/watch?v=gbuZVcw3ZiM&feature=player_embedded

 

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2022 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com