İstanbul’da 46 binanın kapısı açık, içeri buyurun!

İlki Arkitera Mimarlık Merkezi tarafından, İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı desteğiyle gerçekleştirilen Açık Kapı Festivali’nin ikincisi 01-09 Ekim 2011 tarihleri arasında yani bu hafta gerçekleşiyor.

Doğan Apartmanı, Fransız Sarayı, Avusturya Başkonsolosluğu, İstanbul Radyo Evi, Karaköy Yeraltı Camisi… Açık Kapı Festivali İstanbul’da bulunan tarihi ya da yakın tarihte inşa edilmiş, mimari değer taşıyan ve olağan koşullarda ziyaret edilmesi mümkün olmayan ya da ziyaret için özel izin alınması gereken bina ve mekanlara yapılacak olan gezilerden oluşuyor.

Bunun yanı sıra programda, Türkiye’nin en önemli mimarlık ofislerine geziler de var. Böylelikle şehir içerisinde mimarlığa dair bir araya gelinip geziler düzenlenirken öte yandan da mimarlık pratiğinin İstanbul’daki ofislerde ne şekilde işlediği görülecek.

Değişik kesimlerden katılımın beklendiği festival için Arkitera Mimarlık Merkezi, tüm takipçileri ve üyeleriyle de işbirliği yapıyor. Binaların belirlenmesinden gezi refakatçiliğine kadar tüm program Arkitera Mimarlık Merkezi’nin takipçileri ile birlikte şekillendiriliyor… Bilgi için, bina önermek veya refakatçi olmak için tıklayın.

 

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2022 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com