Miranda July’ı hatırlamaya ve “The Future” filmine dair..

mj_web_shot_by_RJ_Shaughnessy

Yeryüzünün en yetenekli ve çokyönlü isimlerinin başında geliyor Miranda July. Sanatçı, yazar, müzisyen ve kendisini çoğunlukla başrolde oynattığı filmlerin yönetmeni olan July, bu ay Avrupa’da vizyona girecek, Filmekimi’nde ise bugün ve yarın gösterilecek olan, senaryosunu yazıp yönettiği “The Future” isimli filmle tekrar kendinden söz ettiriyor.

“The Future”, 30’larındaki Sophie ve Jason’ın etrafında dönüyor. Zamanlarını internette geçiren, korkuları olan ve işlerinden nefret eden çiftin hayata atılırken sahip oldukları büyük planlardan eser kalmamıştır. Hayata  tekrar anlam kazandırmak, gündelik hayatın kasvetinden kurtulmak için yaralı bir kediyi adopte etmek isterler. Önlerindeki bu büyük sorumluluğu üstlenmeden önce ise bir ay boyunca özgürce yaşamak, “dünyayı kurtarmak”, en azından birkaç danslarını Youtube’da yayınlamak isterler…

Zeit Online’ın “Harikulade bir olasılık filmi”, Berliner Zeitung’un, “Miranda July varolmasaydı, onu yaratmak gerekirdi” dediği “Filmekimi“nde de gösterilen”The Future”ı ne yapıp edip seyretmeli diyoruz..

10 Ekim – Saat 16.00’da – Nişantaşı City’s

11. Ekim – Saat 11.00’da – Cinebonus Maçka (G-Mall)

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2021 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com