Önce söz vardı ama Frankfurt Kitap Fuarı dijitalizm diyor… İşte fuarda öne çıkanlar…

Dünya artık dijital dünya. Kitap fuarlarının yönü de kaydı bu yüzden. Frankfurt Kitap Fuarı’ında öne çıkan başlıklar “Multichannel”, “Crossmedia” ve “Yeni İçerik Düzeni”…

Yarın başlayacak ve 16’sına kadar devam edecek olan Frankfurt Kitap Fuarı’nda yazılan ve basılan kitaplar nasıl gün ışığına çıkacaksa, geleceğin yazarları ve yayınevleri de, içerik ve hikaye anlatmanın dijital geleceği de öyle.

Bu konuyla ilgili Frankfurt Kitap Fuarı dijital inisiyatif “Sparks”ı hayata geçirmiş. Fuar alanının hemen her noktasına dijital teknolojileri ve  yeni iletişim kanallarını tanıtan “Hot Spot”lar kurmuş. Ayrıca bu alanda uzmanlaşmış kişileri de “StoryDrive” konferansı düzenleyerek bir araya getirmiş.

“Storytelling & Storyselling” mottosuyla Harry Potter’ın yapımcısı David Heyman (foto) ve Peter Friedlander gibi isimler film sektörüyle ilgili, transmedya yapımcısı Louis-Pierre Pharand transmedya ile ilgili, Paul Ashcroft ve Nils-Holger Henning ise oyun ve kitap sektörünün buluşmasıyla ilgili yapacakları konuşmalarla (12.-13.10) öne çıkıyor..

 

 

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2022 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com