“Sanat ve öğrenci projelerine sürekli destek oluyoruz”

ali yorgancıoğlu

İnteraktif reklam, medya, animasyon ve film tecrübesinden gelen insanlardan müteşekkil Dirty Cheap Creative, “Haftanın Yerli Tasarım Ajansı” bölümümüzün bu haftaki ismi … Ajansın kurucu ortaklarından Ali Yorgancıoğlu sorularımızı yanıtladı.

Hikayeniz?

4 sene önce reklam sektöründeki küçük prodüksiyonları yaratıcı, ucuz ve iyi bir şekilde hayata geçirebilen bir şirket olmadığını fark ederek Mehmet Kızılay’la Dirty Cheap Creative’i kurduk. Hepimiz interaktif reklam, medya, animasyon ve film tecrübesinden gelen insanlarız.

Şu anda farklı bir modelle, tam servis sunan bir yapım evine dönüşmüş durumdayız. Inhouse yaratıcı / üretici ekibimizle viral reklam, geleneksel reklam ve animasyon projeleri gerçekleştiriyoruz. Projelerimize destek veren bir street cast ajansımız ve Tepebaşı’nda bir stüdyomuz var. 12 kişilik muhteşem ekibimizle kendi içimizden ilginç ve ticari olmayan projeler çıkarabilen kollektif bir yapıyız. Örneğin Moral Bozukluğu ve 31 diye uzun metraj bir film yaptık. Şimdi ikincisi geliyor. Sanat ve öğrenci projelerine sürekli destek oluyoruz. Değişik bir şeyler yapmaya çalışarak mutlu mesut yaşayıp gidiyoruz.

Zaaflarınız?

Bazen çok sıkılıyoruz. Ama hep yeniden heyecanlanacak bir şey çıkıyor.

Altını çizmek istedikleriniz?

Ürettiğimiz içeriğin internette izlenmesi, izlenme değerinin marka ve üründen daha ön planda tutulmasını gerektiriyor. Bu geleneksel reklamda ve lineer mecralarda hep gerekli olmayan bir değer. Bu konudaki içgörünün marka ve ajanslarda yerleşmesi için özel çaba harcanması gerektiğini düşünüyoruz.

İlham nasıl oluyor da oluyor?

İsteyince herşey oluyor.

Fikir dediğiniz nedir ki?

Fikirle icat bazen karıştırılabiliyor. Fikir aslında akılın yapışık ikizi. İyi fikir, aklın uğraştığı detaylara dolanmamayı başararak, aklın süzdüğü öz bilgiyi kullanarak oluşunca çıkıyor. Sanki.

Kahramanlarınız?

İş anlamında pazarlama ve reklamla uğraşıp ruhunu temiz tutabilen insanlar kahramanlarımız. Çizgi roman kahramanı olarak Invisibles.

Hangi müşteri gelsin?

Cesur, yenilikçi ve ne istediğini bilen müşteri en güzel müşteri.

Hangi müşteri gelmesin?

Müşteri velinimetimizdir.

Müşterileriniz?

Belli başlı tüm reklam ajanslarıyla ve bilinen interaktif ajanslarla çalışıyoruz. Coca Cola, Nestle, Unilever, Sony Ericsson, Efes Pilsen, Garanti Bankası, Ülker, Skoda, Renault, Mercedes, Nokia, Avea,Turkcell, Gittigidiyor, Ruffles işlerini severek yaptığımız markalardan bazıları. Son olarak Nokia viralleri çektik ve e2 channel ID’sini yeniledik. www.dirtycheapcreative.com adresinde örnek işlerimiz görülebilir.

Sizden sonra kime yer verelim?

Büro.

——————————————–

Composed of people who have interactive advertising, media, animation, and film experience, the Dirty Cheap Creative is the guest of this week’s “The Design Agency of the Week” section. The founding partner Ali Yorgancıoğlu answered our questions.

Tell us your story?

4 years ago, after realizing that there was not any creative agency doing cheap, original, and quality work for small productions, we established Dirty Cheap Creative with Mehmet Kızılay. We all have experience in interactive advertising, media, animation, and film.

Currently, we are transformed into a different kind full service production house. We do animation, viral, and traditional advertising with our in-house creative team. We have a studio in Tepebaşı and are partnered with a street-casting agency. We are a superb team of 12 people who can create interesting and non-commercial in-house projects. For example, we shot a feature-length film, called “Moral Bozukluğu ve 31/Despondancy and 31”. Now, we will do a second one. We support art and student projects. Shortly, we are trying to do different things and live happily ever after.

Your weaknesses?

Sometimes we get really bored. But there is always something to be excited about.

Things that you want to emphasize?

Monitoring the content on the Internet that we produce requires keeping the monitoring rate ahead of value of the brand and the product. This is not always a necessary value in traditional advertising and linear media. We think it is necessary to devote special effort to establish this insight in brands and agencies.

How is the inspiration?

When it is wanted everything happens.

What is it that you call an idea?

Sometimes an idea is mixed up with an invention. In fact, an idea is conjoined twin of intelligence. A good idea springs when you successfully not tangle yourself into details intelligence deals with and when you use the core knowledge that intelligence filter. It is something like that.

Your heroes?

In terms of business, people who can still stay morally innocent while working in marketing and advertising. In terms of comic books, invisibles.

Which client should come?

Bold, innovative, and the customer who knows what he/she wants is the best customer.

Which client should not come?

The client is our benefactor.

Your clients?

We work all known major advertising and interactive agencies. Coca-Cola, Nestle, Unilever, Sony Ericsson, Efes Pilsen, Garanti Bank, Ülker, Skoda, Renault, Mercedes, Nokia, Avea, Turkcell, Gittigidiyor, Ruffles are some of the brands we are fond of working with. Recently, we shot several Nokia viral and renew channel e2 ID. Some of the works can be seen at www.dirtycheapcreative.com

Who should we interview in this section after you?

Büro.

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2022 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com