“Kendisini işin önüne koyan müşteri zor”

komputer

Komputer’ciler biraz “büyüklerin” lafını sözünü düzeltmek isteyeceği; şu meşhur sözdeki gibiler: ” We are the people our parents warned us about/Ailelerimizin onlardan uzak durun diye uyardıkları insanlarız.”… Bu da kreatif alanda olumlu bir şeydir çoğunlukla. Ayrıca kreatif alanda iş yapıyorsanız, isteseniz de istemeseniz de biraz tırlatma noktasına geliyorsunuz sanki… Bu kadar atıf ve belagatttan sonra Haftanın Yerli Tasarım Ajansı kontenjanından aramıza katılan Komputer‘i tanıyalım. Ajans ortaklarından Umut Özsayar sorularımızı kısa ve öz olarak yanıtladı…

Hikayeniz?

İkisi senelerce teknoloji işleriyle haşır neşir (Burçin Kalkan ve Ersin Başaran) olmuş, diğer ikisi (Alper Tunga Şen ve Umut Özsayar) uzun yıllar reklam ajanslarında çalışmış, dört arkadaşın kurduğu bir ajansız. Başka çalışanımız da yok. Bir ara bir stajyerimiz olmuştu. O da gitti.

Altını çizmek istedikleriniz?

Her şey çok güzel olacak.

Zaaflarınız?

Bazen tembellik yapmayı seviyoruz.

Fikir dediğiniz nedir ki?

Bulduğumuz fikirler dördümüzü de heyecanlandırdığında hep birlikte peşinde koşacak enerjiyi bulabiliyoruz ve birşeyler üretebiliyoruz. O yüzden belki de fikir burada bizi bir arada tutan şey.

Kahramanlarınız?

Kahramanımız yok galiba.

İlham nasıl oluyor da oluyor?

Emek harcamadan bir şeyin ortaya çıkması zor geliyor bize. O yüzden ilham burada çok geçerli bir kavram değil.

Hangi müşteri gelsin?

Herkesle çalışmak isteyebiliyoruz. Büyük markalar olsun diye bir tutkumuz yok. Dijital ajans olduğumuz için ağırlıklı olarak proje bazlı işler yapıyoruz, onun da kendine özgü bir akışı oluyor. Birlikte o tempoyu yakalayabildiğimiz müşterilerimizle daha mutlu oluyoruz.

Hangi müşteri gelmesin?

Kendisini işin önüne koyan müşteriler zor olabiliyor.

Müşterileriniz?

Toyota önemli bir müşterimiz, Efes’in birçok markasıyla güzel işler yaptık, İzocam’la çok sayıda güzel iş yaptık. Garanti Bankası gibi, Jotun gibi proje bazında çalıştığımız başka markalarımız da var.

Sizden sonra kime yer verelim?

Çok yetenekli bir ikilinin, Tayga Soysaltürk ve Gökhan Yücel’in ajansı Fikr’et olabilir.

 

 

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2022 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com