Çocuklar bazen şeker yiyemez ama hep hayal kurar..

İngiltere’de Oxford’da bulunan bir hastane, fotoğrafçı Jan von Holleben’e müthiş bir projeyi hayata geçirmesi için çağrıda bulunmuş. Sonuç, çocukların ameliyata giderken, yani narkoz ve uyku durumuna geçerken bile, kendilerini hayal kurmaya teşvik eden, “Lily & Jonathan” fotoğraf serisi olmuş.

Jan von Holleben fantastik fotoğraf dünyasıyla bilinen, seyircisini günlük hayatın dışına çıkaran, uçmaya, hayal kurmaya teşvik eden olağanüstü bir fotoğrafçı.

Oxford’daki John Radcliffe Hospital için hazırladığı (40 panel üzerinde) 358 fotoğraftan oluşan “Lily & Jonathan” serisi ameliyata girecek çocukların bulunduğu katlara ve uyanma odalarına yerleştirilmiş. Fotoğraflarda Lily ve Jonathan’nın uzaya ve oradan deniz altına yaptıkları macera anlatılıyor.

Jan von Holleben yaklaşık altı ay çalışmış bu proje üzerinde. Bu süre zarfında hastanede bulunan çocuklarla, aileleriyle ve de doktorlarla yaptığı görüşmeler bu projenin oluşması için büyük önem taşımış.

Projenin tamamı Ocak 2012’den sonra Holleben’nin tüm işlerini/portfolyosunu da görebileceğiniz kendi web sitesi üzerinde izlenebilecek.

[nggallery id=7]

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2021 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com