Bu sergiye yetişin: İklim Değişikliği Sergisi-Hayata Tehdit ve Yeni Enerji Geleceği

Amerikan Doğal Tarih Müzesi’nin 2008 yılında New York’ta açtığı ve 237.000 kişi tarafından ziyaret edilen, 4 Ekim 2011’de başlayan “İklim Değişikliği Sergisi: Hayata Tehdit ve Yeni Enerji Geleceği”, santralistanbul’da 15 Ocak 2012’ye kadar devam ediyor.

Kutup ayısından ölü bir mercana, anime kürelerden çeşitli interaktiflere yer verilerek geçmişle günümüzü gözler önüne seren sergi, temelde iklim değişikliği ve küresel ısınma konusunda farkındalık yaratmak ve birey olarak yapılan davranışların kısa ve uzun vadede doğurduğu etkiler hakkında başta çocuklar ve aileler olmak üzere kamuoyunu bilinçlendirmeyi hedefliyor.

21.yy’ın en karmaşık, önemli, bilimsel ve sosyal konusu hakkında bilgi veren “İklim Değişikliği” sergisi, her yaştan ziyaretçiye hitap ederken, gelecek nesiller için de iklim değişikliğinin yol açacağı sonuçları sunuyor. Tek bir çözümün olmadığına dikkat çeken sergi, ziyaretçilere kişisel, toplumsal ve devletlerarası eylemlerin bu soruna ne kadar etkili çözümler sunabileceğini de gösteriyor.

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2022 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com