Öldükten 3 yıl sonra iskeleti bulunan Joyce Vincent’in hayatı film oldu..

Ölüm ve yaşam.. Murathan Mungan’nın dediği gibi, ikisi arasında geçen zamana ömür denir; ömrü hayat yapmak da insanın işidir..

38 yaşında, ölümünden 3 yıl sonra yatağının ucundaki koltukta tesadüf sonucu iskeleti bulunan Joyce Vincent’in trajik ölümü ve hayatı Carol Morley tarafından bir belgesel filme dönüştü.

Film, özellikle de bir insanın ortadan kaybolmasına rağmen aranıp sorulmaması, izinin sürülmemesi, yaşadığımız hızlı hayatları da sorgulamak açısından önem taşıyor..

2006’da ölü bulunan Joyce Vincent’in yaşamı ve ölümüyle ilgili belgeselin tanıtımı için hazırlanan web sitesi hayata, ölüme, sevgiye, dostluğa dair sorular soruyor, cevaplar arıyor, cevaplar buluyor.. Etkileyici!..

Aralık sonu bazı ülkelerde gösterime girecek olan Dreams Of A Life isimli belgesel filmin promosyonu için Hide&Seek’in tasarladığı sıradışı ve ilginç web sitesi, interaktif bir deneyim yaşatıyor.

[nggallery id=13]

The Guardian‘daki haberde Vincent’e dair tüm bilgileri okuyabilir ve yönetmeni Carol Morley ile oyuncu Zawe Ashton’nın konuşması için Podcast ve Trailer‘e tıklayabilirsiniz..

 

 

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2022 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com