Hiç bir dergi kapağını yalamak istediniz mi?

photo_0

Ya da gerçekten iştah kabartan 2011’in dergi kapakları hangileri biliyor musunuz diye daha edepli de sorabiliriz.. Jaap Biemans, nam ı-diğer Coverjunkie üşenmemiş, yılın kendine göre en iyi dergi kapakları için bir dergi yapmış..

Coverjunkie Amsterdam temelli Jaap Biemans tarafından 2010’da kurulan, kendini dergi kapaklarına adamış bir blog aslında. Biemans, ilham veren, yaratıcı ve tabiri caizse, yalama arzusu uyandıran ve insanın yüzüne çarpan dergi kapaklarını ağına düşürüp, gündelik doz halinde takipçileriyle paylaşmayı ve bunun ticaretini yapmayı seviyor.

Bunun dışında muhtelif dergilere art direktörlük yapan Biemans, Hollanda’daki ‘The Best Cover Award’dan dört kez ödül alan bir tasarımcı. Blog haricinde Coverjunkie’nin Facebook sayfasına her gün bir dergi kapağı yüklüyor ve Twitter‘da paylaşıyor.

Bu yeni dergiyi edinmenin başka faydalarına gelince; Biemans, aynı zamanda aralarında Richard Turley (Bloomberg Businessweek), Robert Newman (Reader’s Digest), George Lois (Esquire ABD), Matt Willey (Port Magazin), ve Arem Duplessis (The New York Times Magazine) gibi isimlerin de yer aldığı çok sayıda art direktör ile yapılan röportajlara da yer vermiş..

[nggallery id=14]

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2022 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com