Dövme modası geçmiyor, geçmek de istemiyor!..

Geçmek istemediği gibi, dövmesi olmayanı kapılardan geçirmiyorlar desek, yeridir. Dövmenin sanatla oldukça ilgisi var. Dövmeli reklamlar, müzik videoları, moda çekimleri vb… Dövme sanatıyla ilgili literatürde sayısız kitap, sayısız film, sayısız iş var artık.

Genellikle Kanada’da sokaklarda yaşayan, tepeden tırnağa dövmeler içindeki Rick Genest dünyanın en çok aranan modeli olmakla kalmadı, Lady Gaga’nın müzik klibinde bile oynadı..

Bradley Soileau, (foto) yine en çok aranan dövmeli modellerden biri. Mega yıldız adayı Lana Del Rey’in “Born To Die” videosunda dövmelerini retinamıza yerleştirdi. Son olarak da Danielle Levitt‘in moda çekiminde Hero dergisinin sonbahar/kış sayısını süsledi..

Yine Rick Genest aka Zombie Boy, Mugler’in defilesine dövmesiz çıkabilir miydi acaba? Çıksaydı neye benzerdi derseniz, “dermatologların önerdiği” profesyonel kapatıcı markası Dermablend’in reklam çekimlerinde bize gösterdi.. (Bu dönüşümü görmek için aşağıdaki videoyu izlemeniz şart!)

Kara mizahıyla ünlü İngiliz çizer David Shirgley de dövme meselesini ciddiye alanlardan. Frieze Art Fair’deki galerisi Stephen Friedman’nın standında ziyaretçilere uyguladığı geçici dövme hala konuşuluyor… (aşağıdaki video)

Kitap önerisi

httpv://www.youtube.com/watch?v=9mIBKifOOQQ&feature=player_embedded

httpv://www.youtube.com/watch?v=MZwilrqiHMs&feature=player_embedded

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2021 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com