Haftanın Yaratıcı Yabancı Ajansı: Foreign Policy Design Group

Singapur temelli Foreign Policy Design Group en çok fikre inanıyor, fikrin peşinde koşuyor. Hikaye anlatmayı da seven tasarım ekibi 2007’de kurulmuş.

Fikir nasıl oluyor da oluyor sorusu onlar için çalışmak ve araştırmak demek. Ellerindeki proje belirli bir hikayeye büründüğü zaman çözüme kavuşmuş oluyor. Çetrefilli ve oyuncu projeleri seviyorlar bu yüzden.

Creative direction, art direction, branding, kurum kimliği tasarımı, grafik tasarımı, branding; karma yapılarında tasarımcı da var, mimar da. En çok seyahatlerden, kitaplardan, modadan, mevsim geçişlerinden, gündelik banal şeylerden ve etraflarındaki insanlardan ilham aldıklarını söylüyorlar..

Kahramanları ise Comme des Garçons (Rei Kawakubo), Yohji Yamamoto, Kenya Hara, Dieter Rams, Max Bill, Josef Albers… En çok bir okul, uçak şirketi veya hastanenin dönüşüm ve tasarım projesini yapmak gibi arzuları var. Günün birinde de kendileriyle aynı ismi taşıyan dergiyle çalışmak ümitleri.

Müşterileri arasındaki isimler Wanderlust, The Waterhouse at South Bund, New Majestic Hotel, Sifang Collective, Zegna var.

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2022 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com