Grafik tasarımın gurusu Neville Brody’nin de katılacağı OFFF İstanbul başlıyor!!!

Dünyanın en önemli dijital tasarım festivali OFFF, Kurye Video Organizasyonu ile Mart 2012’de İstanbul’da!

Herbiri kendi alanında öncü dünyaca ünlü tasarımcılar, Kurye Video Organizasyonu ile dünyanın en önemli dijital tasarım festivali OFFF kapsamında Türkiye’ye geliyor.

02-04 Mart tarihleri arasında Yapı- Endüstri Merkezi’nde düzenlenecek Barselona temelli festival, geçtiğimiz on sene içinde Paris, New York, Lizbon ve Madrid gibi tasarım başkentlerini dolaşmış.

Her sene binlerce tasarımcı, sanatçı, sinemacı ve reklamcıyı bir araya getiren OFFF gittiği her yerde tasarım ve reklamcılık sektörlerine ciddi anlamda hareket getiriyor ve önemli uluslararası işbirliklerinin kurulmasına zemin hazırlıyor.

Yedi senedir Türkiye’de video ve dijital sanatlar alanında kesintisiz faaliyet gösteren ve üç senedir düzenlediği Kurye Video ve Dijital Sanatlar Festivali’ne ek olarak sene boyunca sergi, gösterim, seminer, workshop ve görsel-işitsel etkinlikler düzenleyen Kurye Video Organizasyonu, OFFF Ekibi ortaklıyla dünya çapında öneme sahip olan bir festivali İstanbul’a taşıyor.

OFFF İstanbul kapsamında Türk tasarımcı, sanatçı, sinemacı ve reklamcılar, web tasarımından tipografiye, post prodüksiyondan illüstrasyona kadar çok geniş bir yelpazede dijital tasarımın her alanından en usta isimlerle bir araya gelme ve onların deneyimlerinden yararlanma firsatı bulacaklar.

OFFF Istanbul’a katılımı kesinleşen konuşmacılar arasındaki isimler şöyle:

* Grafik tasarımın babası tabir edilen, D+AD ikinci başkanı Neville Brody;

* Flash tasarımın öncüsü Joshua Davis;

* Gladyatör filmiyle Oscar almış, bol Bafta ve Cannes ödüllü post-prodüksiyon ve reklam şirketi The Mill;

* Darren Aranosfsky filmlerine yaptıkları web siteleri ile ünlenen interaktif ajans Hi-Res!;

* Özellikle yaptıkları albüm kapakları ve kurumsal kimliklerle tanınan grafik tasarım ajansı ve okulu Hort

* OFFF Istanbul kampanya filmini de hazırlayan Fransa’nın en iyi tasarım ajanslarından bol ödüllü Hellohikimori;

* Türkiye’nin en önemli grafik tasarımcılarından Esen Karol;

* Lecool’un da yaratıcısı olan İspanyol ajans Vasava…

OFFF Istanbul’un dikkat çekici bir bölümü de Hollanda çıkışlı tasarımcılara ayrılıyor. Hollanda ve Türkiye arasındaki diplomatik ilişkilerin 400. yılı kutlamaları kapsamında düzenlenen bu bölümün dikkat çekici isimleri ise TV kanallarına yaptıkları işlerle ünlenen bol ödüllü animasyon ve post-produksiyon stüdyosu Onesize.

Daha detaylı bilgi, programa yeni eklenen katılımcılar ve kayıt için lütfen www.offfistanbul.com ve www.kuryevideo.org sitelerini takip ediniz!

Bilet fiyatları ve satış: 17 Şubat 2012 tarihine kadar indirimli satış bileti 200 TL, sonrasında 250 TL’dir. Bilet satışı www.mybilet.com üzerinden gerçekleşecektir.

[vimeo 31491963]


 

 

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2022 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com