Cinemagraphs sayesinde çocukluk kabuslarınızı oyuna çevirin!

Hareketli fotoğraflar revaçta. Her yerde karşımıza çıkıyor ve hepimizin dikkatini çekiyor. Bir çılgınlığa dönüşen bu trendde son durumlar nedir?

»My Favourite Childhood Nightmares/En Favori Çocukluk Kabusum« Cinemagraphs projesi, App Cinemagram’ın Tumblr-Platformu üzerinden animatif fotoğraf gif’leri (gif: Web sayfalarında animasyonlu resimler oluşturmak için kullanılır. Resim kalitesi düşüktür. Eski bir format olduğu için birçok yazılımla oluşturulabilir ve değiştirilebilir) yaratmanızı sağlıyor. Çocukluktan kalma bozuk plak gibi dönüp duran, hafızadan silinmeyen imgeler için belli ki Cinemagraphs ideal bir mecra.

Genç fotoğrafçı Marcel Meyer‘in teknik olarak manipüle edilmiş fotoğraf serisi »You Work Where I Live« ve başka Cinemagraphs için tıklayın.

Cinemagraphs’ın bu kadar gündemde olması üzerine uygun bir App’ın yaratılması da son derece beklenen bir şeydi. Bugüne kadar kullanıcıların Cinegram ile ne tür foto-gif’ler hazırladıklarını oldukça zengin Tumblr-Blog‘larında da görebilirsiniz.

Cinemagram App.

[vimeo 34707916]

 

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2021 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com