Eski reklamcı yeni stand-up’çı alır mıydınız?

mg_7871-copy

Tam olarak öyle değil tabi, Kısmet Şov ekibinin bir kısmı hala reklamcılık yapmayı sürdürüyor. Ki reklamcılık dediğiniz de artık geniş kapsama alanlı bir şey değil midir? O zaman Salı günü Babylon Lounge’da gidip izlediğimiz, 2011’de gösterilerine başlayan Kısmet Şov ile ilgili biraz bahsedelim..

Tanıtım metinlerinde şöyle yazıyor: 2011 yılının bahar aylarında gösterilerine başlayan Kısmet Şov stand-up yapmak isteyenlerin toplanıp sahneye çıkıp rahatladıkları bir stand-up gösterisi, bir nevi gezgin bir komedi kulübü. Deniz Alnıtemiz (foto), Üner Altay, Deniz Özturhan ve daimi konuk Ali Yorgo’dan oluşan Kısmet Şov takımının parolası ise ne yazık ki yok.

Parolaya gerek de yok. Bir kere Babylon Lounge gerçekten harikulade bir seçim olmuş. Hani herkesin istediği şen ve güzel kalabalık vardır ya, işte o kalabalık Salı akşamı bir araya gelmişti. Çoğu eş dost kabilinden, sıcak mı sıcak bir ortam vardı kısacası.

Isıtıcı kadronun başını çeken daha önce izlemediğim, bilmediğim Üner Altay’la yapılan açılıştan sonra herkes sırasıyla sahnede bildiğini okumaya başladı. Bazılarında yerlere yapışıp gülmesem de fikirli espriler de oldu yer yer. Stand-up’ın sevdiği sularda yani müstehcenlik sınırlarında da gezinilen paketin son bölümünü herkes gibi ben de heyecanla bekledim. Deniz Alnıtemiz elbette! Ali Yorgo’nun (Yorgancioğlu/Dirt Cheap Creative/Haftanın Yerli Tasarım Ajansı) yönetmenliğini yaptığı bağımsız film “Moral Bozukluğu ve Otuz Bir”in baş oyuncusu olarak hafızalara kazınan Deniz Alnıtemiz’den bahsediyorum.

Alnıtemiz gerçekten özel bir kategori. Kısmet Şov’un yıldızı ta kendisi. Onu tanıyan, şov boyunca yaptığı tüm esprileri, anlattığı bütün hikayeleri günlük hayatında da aynı zevkle dinlemiş biri olarak bunu rahatlıkla söyleyebilirim.

O sahnedeyken yapılan, ‘Cem Yılmaz gibi parlayacak’ yorumlarına da yüzde yüz katılıyorum. Ancak şöyle bir fark var, Alnıtemiz’in ince zekası, sahnedeki duruşu, dile hakimiyeti, vülgerleşmeden yaptığı çalımlarla Türkiye’de Stand-Up konusunda bambaşka bir sayfa açılacak; buna inanın.

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2022 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com