Üniversiteliler için bu yıl “Sallanmaya vakit yok!”

Doğal Afet Sigortaları Kurumu (DASK), üniversitelerin lisans ve lisansüstü öğrencilerine yönelik kısa film yarışmasını başlattı. “Sallanmaya vakit yok!” temasıyla düzenlenen yarışmada öğrenciler, zorunlu deprem sigortasının önemini ve Türkiye’de yaşanan depremlerden edinilen deneyim ve dersleri en iyi anlatan kısa filmi yapmak için yarışacaklar.

Dereceye giren öğrencileri belirleyecek jüride yönetmen Derviş Zaim, oyuncu Emre Karayel, sinema yazarı Mehmet Açar, akademisyenler Ali Murat Vural, Özden Cankaya, Suat Gezgin, Peyami Çelikcan ve DASK genel sekreteri Serpil Yakut yer alıyor.

Hem filmler hem filmleri oylayanlar kazanacak

DASK 4. Kısa Film Yarışması’nın birincisi MacBook Pro ve Sony HXR – MC2000E kameranın sahibi olurken ikinci MacBook Pro, üçüncü iMac’le ödüllendirilecek. Yarışma kapsamında DASK’ın Facebook sayfasından (www.facebook.com/dask) yapılacak oylamayla iki katılımcıya da İzleyici Özel Ödülü verilecek. İzleyici Özel Ödülü almaya hak kazananlar sırasıyla Canon SLR ve Canon Compact dijital fotoğraf makinesi sahibi olacak.

İzleyici Özel Ödülü alacak filmleri belirlemek için oylamaya katılanlar ise Apple iPad, Sualtı Digital Fotoğraf Makinesi, Apple iPod Shuffle ve DASK deprem çantası kazanma şansı elde edecek. DASK’ın Facebook sayfasından (www.facebook.com/dask) yapılacak oylama 9 Temmuz’da başlayacak.

Üniversite öğrencileri, başvuruları 1 Haziran’da sona erecek DASK 4. Kısa Film Yarışması’yla ilgili bilgiye www.dask.gov.tr ve www.facebook.com/dask adreslerinden ulaşabiliyor.

 

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2021 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com