Kült marka Ricard, 80 yaşında!

Bizde rakı neyse, Fransa’da da Pastis aynı şey. Farklı firmaların farklı rakıları bizde nasıl varsa, Pastis’in de öyle. Ancak aralarında baş tacı edilen ve en fazla tüketilen Ricard markası. Kendi Pastis’ini yaratıp, kendi ismiyle 80 yıl önce piyasaya çıkaran Paul Ricard, şimdilerde Paris’te jübilesiyle yadediliyor.

1932 yılında kendi “Pastis”ini yaratan ve pazarlamasını da iyi bilen Paul Ricard (1909-1997), zamanında Absinth’i yasaklatan Thujon zehirini kullanmadan benzersiz taddaki Pastis’i uluslararası bir markaya çeviren isim aynı zamanda.

Güneşi, kumsalı ve stili doğduğu Güney Fransa’dan alıp, yarattığı markasına aşılamış Paul Ricard. Denizin mavisi, güneşin sarısını kullandığı dönemin en “cool” kampanyalarını tasarladığı gibi, bugünün stil tutkunlarının kült objesini de yaratmış.

Jübilesinde Paris’teki Les Arts Decoratifs Fransa’nın ulusal iletişim tarihinin bu önemli markasının, nasıl herhangi bir sanatçının desteği veya amblemi olmadan bu kadar başarılı olabildiğini bir sergi çerçevesinde araştırıyor. 1975’den bu yana Pernod Ricard firmalar grubuna dahil olan Ricard’ın 80 yılda elde ettiği başarıyı mercek altına alıyor.

[nggallery id=35]

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2022 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com