Sinemada çağdaş müziğin kullanımı atölyesi

11 Nisan Çarşamba, Nathan Larson ile günümüz Türk çağdaş ve elektronik müzik dünyasının önemli isimlerinden Erdem Helvacıoğlu, bir atölye çalışmasıyla Salon IKSV’de.

Velvet Goldmine (Shudder To Think ile birlikte), Boys Don’t Cry / Erkekler AğlamazLilja 4-ever / Daima Lilya,StorytellingDirty Pretty ThingsKirli Tatlı ŞeylerProzac Nation Prozac Toplumu, PalindromesChoke /TıkanmaThe Messenger ve Margin Call / Oyunun Sonu gibi uzayıp giden çok sayıda soundtrack bestesini kapsayan bir filmografisi olan Nathan Larson ile günümüz Türk çağdaş ve elektronik müzik dünyasının önemli isimlerinden Erdem Helvacıoğlu, bir atölye çalışması yapacaklar.

Nathan Larson, film müziğinin sanatsal ve estetik açılarına değinirken Helvacıoğlu sinemada müzik kullanımı ve ses tasarımı, miks ve aranjörlük gibi daha teknik alanlar hakkında bilgi verecek. Atölyede, sanatçıların bestelerinin örnekleneceği küçük dinletiler de yer alacak. Aynı gün, Helvacıoğlu, Larson ve Nina Persson hazırlıklarını sürdürdükleri yeni albümün parçalarından oluşan bir de konser verecek.

11 Nisan Çarşamba, 12.00
Salon İKSV
T: (212) 334 0752

Katılım ücretsiz olan Salon İKSV’de yapılacak etkinliklerde sınırlı kapasite nedeniyle yer sıkıntısı yaşamamak için şu e-posta adresine mesaj yollayarak rezervasyon yaptırmanız tavsiye ediliyor: rezervasyon@iksv.org

 

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2022 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com