Food styling ve fotoğrafçılığında iki yaratıcı isim: Cenk Sönmezsoy ve Nicky&Max

cenksonmezsoy

Cenk Sönmezsoy hem yazar, hem fotoğrafçı hem de food stylist. Bu üç tutkusunu bir araya getirerek dünayının en iyi yemek blogları arasında gösterilen “Cafe Fernando” ile uluslararası bir isim. Fotoğrafçı Nicky ve aşçı Max onun kadar bilinmeseler de, Nicky&Max isimli bloglarında harikulade işler sergiliyorlar. Yeni projeleri ise Bauhaus Food.

Çikolataya olan düşkünlüğü sır olmayan Sönmezsoy, işletme mastırı yaptığı San Francisco’dan döndükten sonra, 2005’te başlattığı bloguyla biliniyor. Kısa sürede tahmininin ötesinde ilgi gören Cafe Fernando “Dünyanın En İyi 50 Yemek Blogu” arasında. Dolce & Gabbana için tasarladığı dillere destan brownie’leri ise “En Orijinal Pastacılık ve Tatlı Tarifi” ödüllü. Tam zamanlı blogger olarak çalışan Sönmezsoy, adından çok bahsettireceği şimdiden belli olan, yakında çıkacak ilk yemek kitabının hazırlığı içinde.. (foto)

Nicky Londralı bir fotoğrafçı ve Max Berlinli aşçı ve food styleist. Nicky&Max isimli bloglarında yemek fotoğrafları ile ilgili hazırladıkları projelerde yaratıcı mizansenler yaratarak, gerek ticari gerekse kişisel işler yapıyorlar. Yeni projeleri Bauhaus’u da tamamen kendi zevkleri için yaratmışlar..

Yemek ve fotoğraf ile ilgili herkesin ilgisini çekecek blogları ve projeleri için mutlaka sayfalarını ziyaret edin. Bizdeki yemek stilist ve fotoğrafçılarının da ilgisini çekeceği kesin.

 

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2022 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com