Dünyanın en etkileyici kadın karakteri Charlotte Rampling’den bakmalar..

The Look

Yarın başlayacak olan “Deutscher Filmpreis 2012/Almanya Film Ödülü 2012″de belgesel film kategorisinde yarışan iki adaydan biri Charlotte Rampling’in yaşamından kesitler sunan, Angeline MacCarone’nun yazıp yönettiği “The Look”.

Charlotte Rampling: Tabu yıkıcı, stil ikonu, dünya starı, cesur ve avantgard.. 60’ların “Swinging London”ının Chelsea kızı.. Visconti’nin The Damned/Lanetliler için İtalya’ya çağırdığı kadın.. Liliana Cavanis’in „The Nightporter/Gece Bekçisi“nde tabu yıkıcı.. Helmut Newton’nın “muse”u.. Woody Allen’nin New York’taki ideal kadını.. Hollywood’da Paul Newman ile kamera karşısına geçen büyük oyuncu.. En çok Nagisa Oshima ve François Ozon ile çalışmayı seven biri.. Çoğunlukla arzu nesnesi olarak gösterilen Rampling, “The Look”da bu kez başkalarının aracılığıyla kendi portresini çiziyor.

Dokuz bölüm ve karşılaşmada yol arkadaşları ve dostları var Rampling’in. Peter Lindbergh, Paul Auster veya Juergen Teller ile yaş, güzellik, tabu, tapınmak, ölüm ve aşkı konuşuyor sanatçı..

Düşünceler, konuşmalar, filmler, yerler ve durumlar, anekdotlar eşliğinde ve ötesinde, çokkatmanlı, heyecan verici, dünyanın en karizmatik ve kendinden emin usta oyuncusunun hayatına ışık tutuyor.

(Foto: Charlotte Rampling/Juergen Teller)

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2021 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com