Selim Varol’un oyuncak ve sanat koleksiyonu Me Collectors Room Berlin’de

Selim Varol

26 Mayıs’ta Me Collectors Room’da açılacak olan “Art & Toys – Collection Selim Varol” isimli sergide yirmiden fazla ülkeden 200 sanatçının ve tasarımcının toplam 3.000 eseri yer alıyor.

Bir tarafta Karl Lagerfeld, Vivienne Westwood, Martin Margiela, Marc Jacobs, Dolce & Gabbana, Hedi Slimane, Miuccia Prada, Viktor & Rolf, John Galliano, Helmut Lang, Jean Paul Gaultier, Donatella Versace, Giorgio Armani, Alexander McQueen ve Valentino gibi isimler; diğer tarafta Banksy, Shepard Fairey, JR, KAWS, Damien Hirst, Swoon, Futura, Stefan Strumbel, Herakut, Takashi Murakami, Anthony Lister, Jeff Koons ya da Terry Richardson gibi isimler var.

Peki nasıl yan yana gelebiliyorlar derseniz; bu isimlerin hepsi ve daha da fazlası 26 Mayıs’ta Me Collectors Room’da açılacak olan “Art & Toys – Collection Selim Varol” isimli sergide yer alıyor. Dünyanın bu en büyük oyuncak koleksiyonu sergisinde yirmiden fazla ülkeden 200 sanatçının ve tasarımcının toplam 3.000 eseri, oyuncakları, street art ve pop sürrealistik eserleri izlenebilecek.

Düsseldorf’ta yaşayan Selim Varol, çocukluğunda başlayan, daha sonra street art ve pop sürrealistik eserlere de sıçrayan ve biriken koleksiyonuyla ilgili „koleksiyonum beni anlatıyor; benim çocukluğum, benim arkadaşlarım, benim kahramanlarım, benim idollerim hepsi. Beni eğlendiren, birtakım duygular uyandıran, kişisel yolculuğuma aitler. İsmi de, at home i’m a tourist” diyor.

Selim Varol’un bu kişisel motto’suyla açılan sergi mutlaka izlenmeli!

(Foto: Selim Varol’un oyuncak ailesi ve kendisi)


About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2022 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com