Haftanın Yabancı Sanatçısı: Arielle de Pinto

Dünyanın ne kadar tutucu bir yer olduğunu unutmak ya da çocuk kalmaya ant içmek. Birçok sanatçının yaptığı bu değil mi; sadece yaratmak ve işine bakmak… Takı ören Arielle de Pinto da öyle. Dünyaya ve çevresine öfkesini de böyle gösterebiliyor..

İlk gençlik yıllarının yüzde 25’ini odasına kapatılarak geçirmiş Kanadalı takı tasarımcısı Arielle de Pinto (foto). Ailesinin piercing yapmasına verdiği tepki ve ceza olarak. Yeni lookbook‘unda yer alan fotoğraflara bakınca da onun militan bir yapıda olduğunu tahmin etmek zor değil.

Yola çıkarken sıradışı olmak istemediğini ama yaptığı işlerin hep bir başkaldırı olarak nitelendirildiğini söylüyor de Pinto. Özensizce eğilip bükülmüş ya da örülmüş gibi görünen takıları dünyanın tüm özel dergilerinde yer buluyor. Metale olan düşkünlüğü de eskiye, çocukluğuna dayanıyor. Dokunmadan edemediği zincirler, onun elinde gümüşten veya çelikten heykelsi giysi parçalarına dönüşüyor. Klasikleşen “The Webs” takısını neredeyse 400 kere ördüğü için de, fiziksel ağrılarını da ancak Pole-Dance yaparak geçiriyor.

Üniversitede sanat eğitimini tamamlamasına yakın ortaya çıkan tasarımları öyle çok beğeniliyor ki, birçok sergi açılışlarında satışa sunuluyor. Claire Danes baş müşterilerinden, Trussardi koleksiyonun alıcılarından, İngiliz/İtalyan ayakkabı markası Simona Vanth ile de özel bir koleksiyon hazırlıyor. Kullandığı modellerin çıplak ve güzellik normları dışında olmaları da de Pinto’yu daha da farklı ve enteresan kılıyor.

httpv://youtu.be/NpP1miLll78

 

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2021 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com