Cannes 2012 bugün itibariyle başladı, hayırlı olsun!

Henüz yapım aşamasındayken dergimizde beğeniyle bahsettiğimiz yeni Wes Anderson filmi “Moonrise Kingdom” ile bugün açılışını yapan Cannes Film Festivali’ne bir göz atalım.

“KILLING THEM SOFTLY” (ANDREW DOMINIK)
Cannes diye bağıran bir film adeta. Biraz “genre” filmi, biraz epik, çokca da Brad Pitt..

“RUST & BONE” (JACQUES AUDIARD)
Matthias Schoenaerts “Bullhead”de büyülemişti, Marion Cotillard ise “Public Enemies”de; yönetmen Jacques Audiard ise “The Beat That My Heart Skipped” filmiyle; üçünün birleşmesinin sonucu bu film.

DRACULA 3D(DARIO ARGENTO)
Dario Argento Dracula ile ilgili bir 3D-film çeker de genre hastaları ve sinefiller sinemaya gitmez mi; üstelik kızı Asia da işin içindeyse?

“CONFESSION OF A CHILD OF THE CENTURY” (SYLVIE VERHEYDE)
Bu filmle ilgili ya sevilecek, ya da nefret edilecek şeklinde yorumlar yapılıyor. Ortası yok yani. Eski “The Libertines” başı Pete Doherty’nin Charlotte Gainsbourg’u yanına alarak Fransız özgürlük kahramanını oynadığı filmde ikisini de tarihi kostümler içinde görecek seyirci.

“THE PAPERBOY” (LEE DANIELS)
Bir türlü ciddiye alınamayan Zac Efron ve en az onun kadar büyük çıkışı bir türlü tutturamayan Matthew McConaughey’in birlikte oynadığı film umutlanılabilecek gibi.

WOODY ALLEN – A DOCUMENTARY
Bol bol Cannes görüntülerinin de eşlik ettiği belgeselle New York’lu yönetmen her yıl bir filmle geldiğini bir kez daha ispatlar gibi. Bu yılın filmi ise dünyanın en ünlü nevrotik şahsiyeti olarak kendisiyle ilgili.

“AMOUR” (MICHAEL HANEKE)
En son bir filmiyle Cannes’da yarışıp Altın Palmiye ile evine dönen Haneke’nin yeni filmiyle de başarılı olup olmayacağı merak konusu.

65. Cannes Film Festivali 16.-27 Mayıs 2012 tarihleri arasında gerçekleşiyor. Daha fazlası için tıklayın.

 

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2021 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com