Varşova Türk Filmleri Haftası ödüllü “Lal Gece” ile açılıyor

Büyülü Fener Kültür Sanat Derneği’nin düzenlediği Varşova Türk Filmleri Haftası ve Marketi, 24-30 Mayıs 2012 tarihleri arasında Varşova’da gerçekleşiyor.

Yeni Türk Sineması’nın önemli örneklerinin gösterileceği etkinlik kapsamında ayrıca, Türkiyeli yapımcılarla Polonya sinema sektörünün ileri gelenlerinin biraraya geleceği bir market düzenlenecek. Polonya’nın sinema ve televizyon film alıcıları ile Türk sinemasının profesyonellerinin buluşacağı bu markette, son bir yılın Türk filmleri Polonyalı dağıtımcılarla buluşacak.

Varşova’nın en önemli sinemalarından biri sayılan Kino Muranow’da gerçekleştirilecek Film Haftası’nın açılış filmi, Reis Çelik’in yönettiği Lal Gece (2012) olacak. Berlin Film Festivali’nin ‘Generation’ bölümünden ‘Kristal Ayı’ ödülünü alan, Türkiye-Almanya Film Festivali’nde En İyi Film dahil olmak üzere kadın ve erkek oyuncu dallarında ödül kazanan film, erken yaşta evlendirilen kız çocukların dramını anlatıyor.

Film Haftası kapsamında ayrıca; Başka Dilde Aşk, Celal Tan ve Ailesinin Aşırı Acıklı Hikayesi, Entelköy Efeköy’e Karşı, Geriye Kalan, Kıskanmak, Kosmos, Nar, Nokta ve Uzak İhtimal adlı filmler de gösterilecek.

Varşova Türk Filmleri Haftası’na Lal Gece’nin yönetmeni Reis Çelik, Kıskanmak filminin yönetmeni Zeki Demirkubuz ve oyuncusu Serhat Tutumluer, Başka Dilde Aşk’ın oyuncularından Lale Mansur; Market’e ise yapımcılar Muharrem Gülmez ve Türker Korkmaz konuk olarak katılıyor.

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2022 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com