Erkut Terliksiz’in bugün açılan sergisi “kişisel değil”

ERKUT

Cut Magazine’nin basılı formatındaki en beğendiğimiz kapaklarından birini de illüstre eden, “Serbest Bölge” bölümümüze katkısıyla da dergimizi zenginleştiren Erkut Terliksiz, “Kişisel Değil” ile bir kişisel sergi ile daha gündemde. Sanatçının bugün galeri x-ist’te açılacak olan sergisi 31 Mayıs – 23 Haziran arasında görülebilecek.

Ayrıca bu sergi, sanatçının son dönemlerde yoğunlaştığı deneysel malzeme kullanımından da nasibini almış. Daha önce çay poşeti, ahşap ve karton gibi gündelik malzemelere yer veren Terliksiz, ‘Nothing Personal’a Türkiye’de ilk defa sergileyeceği heykel nitelikleri taşıyan üç boyutlu resmini de dahil ediyor.

Erkut Terliksiz, 2002 yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Fakültesi, Grafik Tasarım bölümünden mezun oldu. Avusturalya, İngiltere, İspanya ve Almanya’da birçok karma sergide yer alan sanatçının, Kesişme I (2005) x-ist’teki ilk sergisi oldu. Ardından, ilk kişisel sergisi “Debut” (2007) ve “Yeniden Buluşana Dek” (2010) ile izleyicileriyle buluştu. Terliksiz’in katıldığı yurtdışı fuarlar arasında artFair06 (Köln, Almanya), Contemporary İstanbul 06, 07, 09, 10 & 11, CIGE 2008 – China International Gallery Exposition (Pekin, Çin), St-art 2009 (14. Avrupa Çağdaş Sanat Fuarı, Strasbourg, Fransa), Viyana Sanat Fuarı 2011, Scope Basel 2011 ve Art Dubai 2012 bulunuyor. Sanatçı ayrıca 2010’da “Paylaştığınız için Teşekkürler” (Leipzig, Almanya) ve 2011’de “Confessions of a Dangerous Mind” (Saatchi Galeri, Londra, İngiltere) adlı grup sergilerine katıldı.

 

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2021 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com