“Stylingci”lere bu kitapla hakları teslim ediliyor

Reklam kampanyası çekimi, moda şovu, editoryal çekim, dizi film, sinema filmi.. Stylingci parmağı olmadan, bu işlerin hiçbiri pek bir şeye benzemezdi. Dünyada ve bizde de yükselişte olan bu iş koluna ve profesyonellerine Londralı Laurence King’den çıkan “Styleists: New Fashion Visionaries” isimli kitapla hakları teslim ediliyor.

İşte kitapta öne çıkan yıldız isimlerden bazıları:

* Katy England, eski “Dazed & Confused” moda editörü ve Alexander McQueen stüdyosunun kreatif direktörü, şu an “Another Magazine”de.

* 18 yaşında dünyanın en genç moda direktörü olarak “i-D”de çalışmaya başlayan Ganalı Edward Enninful 2008’de İtalyan Vogue’unu ihya edenlerden. O tarihlerde bütün bir sayıyı yalnızca siyahi mankenlerle yaptığı çekimler hala dillerde.

*İtalyan moda divasi Anna dello Russo sadece “Vogue”daki işleriyle kült bir isim olmadı; www.annadellorusso.com adındaki blogunda kendini sergileyiş şekliyle de sektörün en “hip” isimlerinden.

* Kendi dergisi “Lula”yı da çıkartan Leith Clark aynı zamanda Kira Knightley ve Kirsten Dunst’un de stylingci’si; Chanel ve “Vogue” için de çalışıyor.

* Nicola Formichetti de en star olanlardan. Lady Gaga’dan o sorumlu ve Mugler’ın de kreatif direktörü.

* Katie Grand‘in kariyeri artık çıkmayan güzelim “The Face” dergisinde başlamış. Daha sonra “Pop” dergisinin başına geçen Grand, kurduğu “Love” dergisi ile de bağımsızlığını ilan etmiş.

* Sophia Neophitou-Apostolou hem “10” dergisinin yaratıcısı, hem de çalışkan bir blogger olarak da kendini ispat eden bir isim. İster Paris Fashion Week olsun, isterse Victoria’s Secret, pek çok uluslararası defilede onun imzası var.

Amazon‘dan satın al.

 

 

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2021 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com