Hoşgeldin Cannes Lions Festival 2012

Pazar günü Fransa’nın güneşli güneyinde Cannes Lions Festival 2012 start alıyor. Rekor sayıda katılımla gerçekleşecek olan festival için dünyanın tüm kreatifleri heyecanla valizlerini hazırlamaya başladılar.

17. Haziran’da, yani bu Pazar, Côte d’Azur Cannes Lions Festival‘i hasebiyle bir kez daha şenlik havasına bürünecek. Bakalım Cannes Lions Ödülleri bu yıl hangi yaratıcı ajanslara ve kreatiflere verilecek. Zira 87 ülkeden 34.301 başvuruyla yeni bir rekora ulaşıldığı ifade ediliyor. Yani bu yılki başvuru sayısı geçen seneye oranla yüzde 19 civarında daha yüksek.

Cannes Lions Ödülleri ise 15 kategoride dağıtılacak: Creative Effectiveness, Cyber, Design, Direct, Film, Film Craft, Media, Outdoor, PR, Press, Promo & Activation, Radio, Titanium & Integrated ve yeni eklenen Mobile and Branded Content & Entertainment kategorileri.

Verilen bilgiler doğrultusunda 2011’de olduğu gibi bu yıl da en çok ödül Press Lions kategorisinde verilecek; Outdoor Lions ise hemen peşinden geliyor. Katılımlardaki en büyük artışın geçen seneye oranla yüzde 38 civarında bir yükselişle PR Lions kategorisinde olduğu ilerisürülüyor.

Yeni kategoriler Mobile ve Branded Content & Entertainment’e katılım 900 civarında.

Bu arada Cannes Lions’da anbean neler olduğunu takip edebilmek için bir iPhone aplikasyonunu da indirmek mümkün.

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2022 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com