Bir ülkeyi tam kalbinden, beyninden tanımak..

Başlığımızı süsleyen Teoman’dan devşirme şarkı sözü ne alaka demeyin; ABD nezdinde imaj sıkıntısı çeken Kanada, ülkesine gelecek Amerikalıların tam da böyle hissetmelerini istiyor. Bruce Mau imzalı tanıtım kampanyası görülmeye değer.

Giderek daha sık ismi duyulan Kurt Anderson’nun radyo kanalı Studio360, “Redesigns” serisinin devamı olarak (“Teachers/Öğretmenler” ve “Valentine’s Day/Sevgililer Günü”) Kuzeye çevirmiş yönünü ve yeni enstelasyonlarının “Redesign Canada” olmasına karar vermiş.

Bruce Mau Design ile iletişime geçen stüdyonun verdiği brief şu olmuş: “Kanada’nın ABD nezdindeki imaj sıkıntısını çöz!” Bruce Mau tasarım ekibi ise soruna yeni bir kimlik çalışmasıyla değil, ABD meselesiyle yaklaşmış. Yani onlara göre problem ABD’ymiş.

Kanada’nın “redesign/yeniden tasarlanmaya”a ihtiyacı olmadığına karar verdikten sonra hazırladıkları sunumda, ülkenin 21. yüzyıla ait ikonları, yerleri, insanları vb. Kanada bayrağını temsil eden kırmızı işaretlemelerle sade, zeki ve ilgi çekici bir kampanyaya dönüşmüş: http://knowcanada.org/ via

httpv://youtu.be/uzHvFya1FpU

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2022 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com