Seks, polisiye ve iyi fikir; bu komedi başka..

Yönetmen Ben Popik’in beş komedi yazarını* bir araya getirdiği projesi “The Exquisite Corpse Project” türünün belki de ilk örneği.

Ben Popik beş komedi yazarını bir nevi “challenge”e tabi tutarak, onlardan sadece ilk beş sayfasını okudukları bir senaryonun sonraki 15 sayfasını yazmalarını istemiş. Bu teklifi kabul eden yazarların tek koşulu, Popik’in bu filmi çekmeleri olmuş.

The Exquisite Project, bir aşk hikayesi, bir psycho-seksüel polisiye ve olağanüstü bir macera. Filmin yazım sürecini özetleyen belgeseli izleyerek bu işin keyifli olduğu kadar zorlu bir macera olduğunu da görebilirsiniz.

*Olde English isimli komedi grubu, 2002-2009 tarihlerinde, internet komedisinde ismini altın harflerle yazdıran bir ekip. Her ay New York’taki UCB Theatre’da sahne alan bu ekibin web sayfasının o tarihlerde bile günde 25,000 ziyeretçisi olmuş. Web temelli bir işi televizyona taşıma konusunda bir hayli zorlandıktan sonra grubun keyfi kaçmış ve 2009’da dağılmışlar.

The Exquisite Corpse Project ve Popik sayesinde bir araya gelen efsane grup, endüstrinin müdahalesi olmadan son bir büyük projeye imza atmak istemiş. Sonuç ise format olarak devrim niteliğinde ve komedi dalında büyük ses getireceği de kesin. (IMDb)

[vimeo 41669721]


 

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2022 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com