“Yaşasın Olympukes 2012, kahrolsun Londra 2012!”

Londra temelli font tasarımı stüdyosu Virus, (VirusFonts) ilk kez 2004’te yarattığı olimpik piktogram‘larına kaldığı yerden devam ediyor. “Olympukes” serileri, son sekiz senede değişen dünya düzenine de dikkat çekerek, Londra 2012’ye farklı bir gözle bakmaya sevk ediyor.

İsminin çıkış noktası “Language is a virus from outer space” sözü olan, William Burroughs ve Neville Brody’e atfen “stil bir virüstür; yalnızca tek bir font’a ihtiyaç vardır” diyen, kendini deneysel, yenilikçi ve kullanışlı font tasarımına adayan Virus, 1997’de Jonathan Barnbrook ve Barnbrook Design tarafından kurulmuş.

Kullandığımız dilin kompleks yapısına dikkat çeken Virus, yarattığı fontlarla zamanın ruhunu yansıtmasını iyi biliyor.

Virus, Barnbrook Design’nın bir başka kolu ya da bacağı olarak yarattağı fontlar haricinde farklı müşterilere doğru tonu tutturmalarında yol gösteriyor. Hizmetleri arasında yayıncılık da olan stüdyo, “limited edition” yayınlar hazırlayıp, dağıtımını da yapıyor.

Olympukes 2012 dark ve light olarak OpenType formatında ücretsiz indirilebilir. Tek yapılması gereken VirusFonts web sitesine giriş yapıp bir hesap oluşturmak. Olympukes 2012//Fontshop

[nggallery id=69]

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2021 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com