Aslı Çavuşoğlu “Frieze London 2012″de popüler medyayı masaya yatırıyor

Avrupa’nın en önemli sanat fuarlarından olan Frieze, 11-14 Ekim tarihleri arasında Londra, Regents Park’ta gerçekleşiyor. Birçok konuşma, sergi, eğitim programı ve film gösterimi gibi sanatsal etkinliklerin yer aldığı fuarın “Frieze Projects” programına katılan isimler arasında galeri NON sanatçılarından Aslı Çavuşoğlu da yer alıyor.

Bu yılın Frieze Projects’in küratörünün Sarah McCrory olarak belirlendiği ve beş özel projenin katılacağı bölüm Emdash Award’ın katkılarıyla hayata geçiyor. Thomas Bayrle, Aslı Çavuşoğlu, DIS magazine, Grizedale Arts / Yangjiang Group ve Joanna Rajkowska’dan oluşan sanatçıların bölgeye özel çalışmaları Frieze London 2012‘nin merakla beklenen bölümlerinden.

Aslı Çavuşoğlu’nun ‘Murder in Three Acts’ isimli çalışması sanatın, medyada; özellikle de televizyonda polisiye dizilerindeki temsil şeklini konu alıyor. Sanatçı, sanat eserlerinin söz konusu dizilerde geri planda değil, doğrudan senaryonun içine nakşedildiğine ve sergilerin şuç mahallilerinde birer silah haline getirildiğine, gerçek bir dizi seti kurgusunda, gerçek zamanlı bir performansla bu karar ve aksiyon sürecine tanık olmamızı istiyor.

1982 İstanbul doğumlu Aslı Çavuşoğlu’nun işlerinin büyük bir kısmı silme mekanizmaları, tekrarlama, reprodüksiyon ve anlatı etkileşimi etrafında şekillenen deneysel anlatı alıştırmalarından besleniyor. Çavuşoğlu, sanatçı kitapları, videolar ve yerleştirmeler gibi çeşitli araçlar kullanan bir sanatçı.

NON, 2010 yılı Ocak – Şubat ayları arasında sanatçının “Dünyayı nasıl dolaştım” adlı ilk kişisel sergisine  ev sahipliği yapmıştı.

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2021 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com