Fideli’nin kağıttan işleri geçicilik duygusuna inat ediyor

Üç kadın; Agnes Cecilia Fideli Siri Charlotte Sundquvist, Joanne Lavèn ve Olivia Jeczmyk. Biri tasarımcı (cut artist) , diğeri stilist, öteki fotoğrafçı. Stockholm’deki 1900 isimli restoranın tanıtım fotoğraflarını çekmek için bir araya gelen üçlü, eşsiz ve taze bir çalışmayla karşımızdalar.

Sanat tarihinde “still life” kadar geçiciliği vurgulayan bir akım yoktur herhalde. Meyve, sebze, ölü hayvanlar ve başka türlü gıdalar, belirli kompozisyonlarla ve sanatsal dokunuşla izleyicisinin karşısına çıkar.

Ancak İsveçli grafik tasarımcı ve “paper cut” sanatçısı bize kendi deyişiyle bu “kibirli” tutumu bambaşka bir tadda gösteriyor. Zira onun işleri eski zaman “still life” resimlerini andırsa da, geçiciliğe inat eden bir tavır içinde. Sebebi ise basit; Daha önce canlı olan şeyler, sanatçının elinde kağıtla yer değiştiriyor.

Yardımcısı stilist Joanne Lavèn ile birlikte, bilinen motiflerdeki en zorlu aranjmanları büyük bir ustalıkla yeniden üreten ekibin son çalışması Stockholm’deki restoran “1900”tanıtımı için gerçekleştirilmiş. Yaptıkları bu eşsiz çalışmanın fotoğraflarını ise yine ekibin bir parçası olan Olivia Jeczmyk görüntülemiş.

[nggallery id=70]

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2021 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com