Gerçek hayata Instagram filtresi

Instagram filtresinin uygulanmadığı tek yer gerçek hayattı, o da oldu. Alman art direktör ve tasarımcı Markus Gerke’nin projesi sayesinde hayatın hiçbir alanında Instagram’sız kalmayacağız gibi gözüküyor.

Telefon uygulamasından çıkıp, gözlük formatında önümüze gelen bu icatla bulunduğumuz yer ve ortam istediğimiz filtreyle, istediğimiz havaya bürünecek.

“Smart glasses/Akıllı gözlükler’e entegre olan beş megapiksel kamera ve mikro bilgisayar ile anında görüntü, anında online yayın yapmak da mümkün. Markus Gerke yarattığı bu fikri ve konsepti şöyle tarif ediyor: “Herkes Instagram’a bayılıyor. Herkes Instagram üzerindeki filtreleri kullanarak çektiği fotoğrafları paylaşmayı seviyor. Peki bütün bir yaşamını istediğin ve tercih ettiğin filtreyle görüntülemek ve görmek daha da iyi olmaz mı diye düşündüm.”

İyi güzel de; bir yandan Markus Gerke’nin, ortaya çıkardığı “Instaglasses” tasarımının üretiminin ne zaman olacağı internet dünyasında tartışılırken, diğer yandan Gerke, kendi web sitesinde üstüne basa basa bu işi yalnızca tasarladığını ve bundan para kazanmak gibi bir niyet beslemediğini söylüyor. Süreç içinde hep birlikte göreceğiz ama müthiş fikir olduğu da su götürmez..

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2022 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com