Birtakımşeyler’i biliyor musunuz?

birtakımşeyler

Yaz rehaveti sardı dört bir yanımızı. Ajanslar da ya yoğun ya da tatilde. Ama biz boş durmuyor, keşiflerimizi sürdürüyoruz. Bugün yer vereceğimiz ajans, aslında ajans değil; bir baskı ve tasarım atölyesi. “Birtakımşeyler”in işlerini ve tavırlarını biz sevdik ve siz okuyucularımıza da duyuralım istedik.

2010’da Ahmet Erdem Şentürk ve Volkan Kaplan’ın girişimiyle kurulan atölye, son yıllarda İstanbul’un çeşitli yerlerinden sanatçı ve tasarımcı göçü alan bölgesi Galata’da bulunuyor.

Birtakımşeyler baskı ve tasarım atölyesi, bir yandan tasarım ve uygulama çalışmalarını sürdürürken, bir yandan da konuya ilgi duyan insanların gelip baskı yapabileceği şekilde kurgulanmış.

Çeşitli sanatçıların üretimine açık olan atölye’nin sakinleri arasında örneğin Güneş Terkol var. (Bu arada Terkol’un Birtakımşeyler’de sınırlı sayıda ürettiği çantalar SALT Beyoğlu ve Robinson mağazalarında satışta. Foto)

Serigrafi baskı yöntemiyle tanışmak, ya da çalışmalarını bu yöntemle basmak isteyen herkes Birtakımşeyler’e gidip atölye çalışmalarına katılabilir.

Birtakımşeyler

Facebook

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2021 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com