Dövme kültüründe yeraltından yükselen dalga

Tatoo/Dövme son yıllarda neredeyse toplumsal bir harekete dönüşse de “mainstream/yaygın” olandan fersah fersah uzakta bambaşka bir dövme kültürü boy göstermeye başladı. Yenilikçi, ilham verici ve yeraltından yükselen bu dalga bir kitaba dönüştü: Forever dövme kültüründe farklılık arayanların el kitabı olmaya aday.

Alman yayınevi Gestalten’den çıkan Forever, günümüz dövme sanatının güncel sanattan, modadan ve geleneksel motiflerden ne denli etkilendiğini nefis bir içerik, görsel ve tasarımla gözler önüne seriyor.

Kitapta ayrıca Nick Schonberger’in Alex Binnie, Yann Black, Scott Campbell, Curly, El Monga, Fergadelic, Mike Giant, Thomas Hooper, Jon John, Alix Lambert, Guy Le Tatooer, Duke Riley, Robert Ryan, Jonas Uggli, Amanda Wachob ve Duncan X portlerine yer verilmiş. Tepeden tırnağa dövmeli olan sanat tarihçisi Matt Lodder ise geçmişten bugüne dövme sanatını irdeliyor.

Kitabın çıkışının kutlaması ise 22 Eylül’de 18:30-21:30’da, Berlin’deki Gestalten Space’te kitabın yazarı Matt Lodder, tattoo sanatçısı Alex Binnie ve Duncan X ‘in katılımlarıyla gerçekleşecek. Tattoo sanatçısı Rafel Delalande’nin canlı dövme uygulaması da cabası.

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2021 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com