2. Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali başlıyor

Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali’’nin ikincisi 26 Eylül- – 4 Ekim 2012 tarihleri arasında İstanbul’’da gerçekleşiyor.

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi tarafından, Başakşehir Belediyesi işbirliğiyle düzenlenen; Hukuk ve Sinemanın yan yana geldiği tek festival olan Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali’nin ikincisi “Kadına Yönelik Şiddet ve Ayrımcılık” başlığı ile 26 Eylül- – 4 Ekim 2012 tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleşiyor.

Zengin Akademik Program

Festival, kısa metraj ve uzun metraj olmak üzere iki uluslararası yarışma ve “Kadına Yönelik Şiddet ve Ayrımcılık”” başlığı altında 50 farklı ülkeden katılımcıların bildirilerini okuyacağı Akademik programı ile de dikkat çekiyor.

Uluslararası Altın Terazi Kısa Film Yarışması

En iyi kısa filme” 6.000 Amerikan Dolar para ödülü verilecek olan Uluslararası Altın Terazi Kısa Film Yarışması sonuçları belli oldu. (oyuncu) Ayça Damgacı, (senarist ve kısa film yönetmeni) Nazlı Elif Durlu ve (sinema yazarı ve SİYAD üyesi) Ceyda Aşar’dan oluşturulan ön jüri, Toplam 80 filmin başvurduğu yarışmada, 10 filmi finalist olarak belirledi.

Suç, ceza ve adalet ilişkili uzun metraj filmlerin katılacağı “Uluslararası Altın Terazi Uzun Metraj Film Yarışması”nın en iyi filmine ise 20.000 Amerikan Doları para ödülü verilecek.

Daha fazla bilgi ve detaylar için tıklayın.

 

 

 

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2021 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com