Haftanın Yönetmeni: Martin Allais

“Hundred Waters” için yaptığı müzik videosuyla kendinden söz ettiren Martin Allais bir yönetmen, tasarımcı ve kendi deyişiyle bazen de sanatçı. Şartlara, hatta havanın durumuna göre yaptığı işler de değişiyor. O, gezegenin şanslı doğanlarından, ya da “kasmayanlarından”.

Venezuela kökenli olup, Fransız ve Yunan felsefesine, İsviçre tasarımına, İtalyan bilgelerine, Avusturyalı ressamlara düşkün, İngiliz müzisyenlerle, ABD’li rap’çilerle, Alman televizyoncularla, Katalan film şirketleriyle ve İspanyol yayıncılarla çalışmayı seven ve tercihen Barselona’da oturan birini siz nasıl tarif ederdiniz?

Martin Allais değişik kimliklere bürünse de, yaptığı her işte imzasını belli ediyor; her işte onun rengini ve tonunu farketmemek mümkün değil. Yaratım sürecinde risk almaktan kormayan, elindeki projenin tüm olanaklarını zorlamayı seven sanatçı, çektiği son animatif filmde de bu özelliğini ortaya koyuyor. Allais, Hundred Waters grubunun “Thistle” parçasına yaptığı filme ruhunun tüm inceliklerini katmış. Mutlaka izlemelisiniz.

www.juntosotravez.com

www.martinallais.com

(imaj via gestaltentv.)

[vimeo 49225173]

 

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2021 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com