Haliç yine şenlenecek: İstanbul Design Week Projects başladı!

Bugün başlayan ve 30 Eylül’e kadar sürecek olan IDW Projects etkinliğine Eski Şapka Fabrikası, Hasköy Yün İplik Fabrikası ve Rahmi Koç Müzesi ev sahipliği yapıyor.

“Tasarım ve Kent” başlığını konu eden etkinlikte, kentlerin tasarım kimlikleri sergilenirken, kentin tasarıma ve tasarımın kente etkileri farklı sergiler, çalışmalar ve konferanslarla gündeme geliyor.

İtalya, Hollanda, Almanya ve Fransa gibi farklı ülkelerin tasarım yaklaşımlarını bir hafta süreyle İstanbul’a taşıyan IDW Projects kapsamında Eski Şapka Fabrikası’nda, İtalyan Domus Academy’nin Milano’da 30. yılını kutladığı Lost in Translation sergisi, Coca-Cola’nın geri dönüşümlü şişelerden oluşturduğu Çevreci Ruhlu Takı Tasarımları Sergisi ve “W Hotels Designer of the Future Award” sahibi Tom Foulsham’ın ‘Tongue to Nose’ adlı enstalasyonu öne çıkan etkinlikler arasında.

Avrupa polisi için tek bir görsel kimlik oluşturmayı amaçlayan “Polis, Politie, Polizei, Carabinieri” projesi Hollanda ve Türkiye diplomatik ilişkilerinin 400. yılı kutlamaları çerçevesinde Rahmi M. Koç Müzesi’nde düzenlenirken, Hollanda tasarımını özel yapan noktaları arayan Connecting Concepts (foto) sergisi ise IDW Projects süresince ve sonrasında Hasköy İplik Fabrikası’nda bir ay boyunca devam edecek.

Program ve ayrıntılı bilgi için tıklayın.

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2022 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com