Yoksa Myspace tekrar diriliyor mu?

Bir tanıtım videosu ile MySpace aniden yaşam belirtisi gösterdi. Yeni MySpace şimdilik umut dolu bir vaat ama yankıları büyük olacak gibi.

Avusturalyalı medya devi Rupert Murdoch 2005’te MySpace’i satın alarak (Fox News, Wallstreet Journal, The Sun vb.) sosyal medya evrenine adım attığında, sosyal medya, emekleme evresinde değil, daha yeni doğmuş sayılırdı. Ancak Murdoch, karşısına Facebook’un çıkacağını hesaplayamamıştı. Facebook MySpace’i solladığı gibi, neredeyse kökünü kuruttu.

2011’de 270 milyon üyeden 25 milyon üyeye küçülen site, son zamanlarda, özellikle Justin Timberlake gibi müzisyenlerin desteğiyle ve müziğe odaklanarak tekrar ayağa kalkmaya başladı. Kapalı kapılar ardında kurgulanan yeni konsepti ile MySpace gövde göstermeye hazır.

Facebook’ta kendini MySpace’te olduğu gibi güvende hissetmeyen müzik dünyası aslında Myspace’e her zaman sadık olduğunu belli ediyor. Şimdilerde Vimeo’da lanse edilen tepeden tırnağa yenilenen “Pinterest” tavırlı MySpace’in devreye gireceği tarih kesin değil. Belli olduğu zaman kullanıcılar, Facebook veya Twitter hesaplarıyla da giriş yapabilecekler; belli ki MySpace onlarla da barış ilan etmiş.

[vimeo 50071857]

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2022 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com