Cowbird vatandaşlığı Facebook’a karşı

cowbird-loves

Nasıl mı; sadece sizinle ortak hikayesi olanlarla bir araya geleceğiniz sanal bir ülkeden bahsediyoruz. Dünyanın her yerinden katılımın mümkün olduğu bu ülke yeni vatandaşlarını bekliyor. İşte Cowbird!

Cowbird nedir?

Cowbird hikaye anlatıcılarından (storytellers) oluşan bir “topluluk/community”. Dünyanın en basit ve en güzel hikaye anlatma “araç/tool”larına sahip olduğu iddiasını taşıyan oluşuma katılım ücretsiz.

Cowbird üzerinde paylaştığınız/anlattığınız hikaye ile aynı veya benzer hikayeleri olanlarla sizi eşleştiriyor, bir araya getiriyor.

Neden Cowbird?

İnsan hayatlarının anlatıldığı ve toplandığı bir ülke, gelecek nesillere aktarılacak bir bellek oluşturmak için yola çıkmış Cowbird.

Ne zamandır var?

8 Aralık 2012’de lansmanı yapılan (launch) ve Occupy Wall Street hareketiyle başlayan Cowbird, çok geçmeden herkesin hikayesini paylaşabildiği global ve bağımsız bir topluluğa dönüşmüş.

Yatırımcı ve sponsor kim?

Ne bir sponsor, ne bir yatırımcı, ne reklama bu ülkede yer yok. Küçük ekibiyle büyük ses getiren Cowbird vatandaşlık/Citizenship destekleriyle. kendini var ediyor.

Cowbird’in arkasında kim var?

Cowbird bilgisayar bilimcisi ve sanatçı (We Feel FineI Want You To Want Me, ve The Whale Hunt gibi) Jonathan Harris tarafından kurulmuş. Harris, Cowbird için iki sene uğaşmış ve bu kreatif süreçte IcelandOregonSanta Fe, ve Vermont, ayrıca Kuzey Kaliforniya’da küçük beach bungalow‘da ikamet etmiş. Bu arada kendi hayatını da belgelemeyi (one photo a day) ihmal etmemiş.

http://cowbird.com/

Jonathan Harris: Cowbird And Humanizing The Web from Piers Fawkes on Vimeo.

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2022 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com