Zero’dan, İstanbul Tasarım Bienali’ne paralel bir rehber

Screen-Shot-2013-11-05-at-1.18.06-PM

Zero dergisinin hazırladığı Istanbul Design Guide, 1. İstanbul Tasarım Bienali ile eş zamanlı gerçekleşecek olan bir proje. 1980’lerden bugüne İstanbul’daki değişimlere yön veren 50 mekana adanmış bu özel sayı, yan etkinlikleriyle de dikkat çekiyor.

Bugünün ve yakın geleceğin İstanbul’unun genel bir değerlendirmesi olarak hazırlanan özel sayı, gazeteci ve yazarların, mimarların, fotoğrafçıların, ekonomistlerin, filmcilerin ve akademisyenlerin katkılarıyla, proje, yapılandırma ve geliştirme olarak “tasarım”ın İngilizce anlamını temel alan bir tasarım rehberi niteliği taşıyor.

19 ve 20 Ekim’de Zero Sanat Yönetmeni Stefano Temporin küratörlüğünde Borusan Müzik Evi’nde gerçekleşecek atölyelerden ‘İstanbul’unu Tasarla’ atölyesinde Grafikerler Meslek Kuruluşu işbirliğiyle seçilen en iyi tasarım okullarının öğrencileri (Gürbüz Doğan Ekşioğlu, Yeşim Demir) ve profesyoneller (Erkut Terliksiz, Ulaş Eryavuz, Geray Gencer, Burcu Tokatli, Pemra Atac, Pınar Akkurt vb.) şehri ve şehrin dokusunu yorumlayacaklar.

Zero İstanbul Design Guide’ın, 13 Ekim Cumartesi günü İtalyan Kültür Merkezi’nde yapılacak tanıtım sonrasında 20.000 kopya ile özel olarak seçilen 100 noktada dağıtımı yapılacak.

İstanbul’unu Tasarla/Kapak Tasarım Atölyesi

19 Ekim 13.00 – 18.00

20Ekim 14.00 – 17.00

Borusan Müzik Evi, Istanbul


About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2021 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com