“Sonuna kadar… ve sondan da öteye”

İstanbul Modern Sinema, Goethe Institut Istanbul işbirliğiyle Yeni Alman Sineması’nın usta isimlerinden, çarpıcı filmleriyle tanınan Werner Herzog’un 1962 yılından bugüne kadar yaptığı kısa ve uzun metraj 24 belgesel filmine yer veriyor.

1 – 11 Kasım tarihleri arasında gösterime sunulacak Sonuna Kadar… ve Sondan da Öteye adlı programda, Herzog’un volkanik dağlardan okyanus diplerine, Afrika yerlilerinden Budist rahiplere uzanan çeşitli konuları ele alan ve Türkiye’de ilk kez İstanbul Modern’de gösterilecek filmleri ile yönetmenin hayatı ve sineması üzerine yapılan dört belgesel bulunuyor.

Sinema tarihinin en tartışmalı ve en çok iz bırakan yönetmenlerinden Werner Herzog, hem imkansız hayaller peşinden giden kahramanlar hem de doğayla çatışma içinde olan karakterler yaratmasıyla biliniyor.

Werner Herzog’un bu programda yer alan filmleri dört başlıkta gösteriliyor: Yaradılış ve Kıyamet, Dilin Başlangıcı ve Sonu, Savaşçılar ve Failler, Kalkış ve Düşüş. Ayrıca programda Werner Herzog’un belgeselciliği ve hayatına dair belgeseller de bulunuyor. Bu belgeseler kısa otoportresi Werner Herzog – Sinemacı, Peter Buchka’nın yönettiği Sonuna Kadar… Ve Sondan da Öteye, ilk bölümünü Christian Weisenborn ve Erwin Keusch’in birlikte çektiği, ikinci bölümünü Weisenborn’ün tek başına yönettiği Filmlerim Neyse Ben Oyum’dan oluşuyor.

 

 

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2021 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com