Vimeo profesyonel kullanıcılarına para kazandırıyor

Vimeo küçük bir yenilenme hareketiyle kullanıcılarına çeşitli imkanlar sunuyor. Profesyonel kullanıcılar üstelik para da kazanabilecekler. Nasıl mı?

Vimeo’nun umuma açık yüzünü herkes biliyor. Bir de paralı kısmı var; “Vimeo Plus” olarak. Bu kısımda yüklediğiniz işlerin altında “Tip this video” diye bir düğme göreceksiniz artık. Böylece eseriniz beğenildikçe ve isteğe bağlı olarak izleyiciler tarafından ödüllendirilebilecek. (Vimeo ücrete tabi olan videolara yakın zamanda daha net bir ücret politikasıyla kullanıcı karşısına çıkacağını da duyurdu bu arada.)

Bir diğer yenilenen özelliği ise sosyal medya ağlarıyla daha entegre olması. Facebook, Google+, Tumblr, Twitter veya Linkedin; Vimeo hepsiyle tam entegre olmuş vaziyette. Hatta “Dropbox”ile doğrudan bağlantı sağlanmış ve yüklenen her film otomatik olarak denetlendiği gibi, kendi film arşivinde toplama özelliğine sahip.

Bir başka küçük yenilik ise, yüklenen filmin belirli bir karesini sayfayı temsil etmesi için seçme ve yükleme özelliği. Klasik ve tutucu YouTube ve “sevimli ve hip” Vimeo yarışında daha neler göreceğiz kim bilir?

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2022 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com