New York’ta yıldızı parlayan bir Türk yapımcı: Roy Gökay Wol

New York’ta yaşayan Türk yapımcı Roy Gökay Wol’ün, Altın Küre adayı Joey Lauren Adams ile Gossip Girl dizisinin başrol oyuncularından Jessica Szhor’un rol aldığı “Art Machine” , geçtiğimiz haftalarda 2012 Woodstock Film Festival‘de prömiyerini yaptı.

Yapımcı şimdi de Oscar adayı olan Rocky filmlerinden Burt Young ve tekrar Oscar adayı olan Anna filminden Sally Kirkland’ın baş rollerini paylaştığı yeni bir film ile gündemde. Röportaj sözü aldığımız yapımcıya yeni projesiyle ilgili yakın zamanda daha geniş yer vereceğiz.

Roy Gökay Wol kimdir?

1984 doğumlu. 18 yaşına kadar İstanbul’da yaşadı. Sinemaya ilk adımını Sinan Çetin’in Romantik filminde prodüksiyon asistanı olarak attı. Üniversite eğitimini Kanada’da film ve tiyatro eğitimi üzerine aldı. Lionsgate Films ve Focus Features gibi stüdyolar için çalıştı. Daha sonra biri tiyatro, diğeri film için olan iki prodüksiyon şirketi kurdu. Reklâm, müzik video klibi, kısa-uzun metraj film, televizyon şovları gibi sektörün farklı alanlarında çeşitli görevlerde bulundu… (Foto via)

IMDb

[vimeo 51080677]

 

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2021 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com