Sizden bir tane daha olsun istemez miydiniz?

Kendinizin oyuncak versiyonunuzden bahsediyoruz. »Omote 3D« ismini alan ve 24 Kasım itibariyle Tokyo’da Harajuku’da »Eye of Gyre« sergi alanında görücüye çıkacak olan 3D-Printer, minyatür insan yaratıyor.

»Omote 3D« aslına bakılırsa fotoğraf otomatı prensibinde çalışan ama fotoğraf yerine minyatür figür üreten bir makine. Projenin sahipleri ise Naoki Ito, Morihiro Harano, Qanta Shimizu, Hiroki Nakamura ve Masashi Kawamura’dan oluşan Party isimli bir kreatif laboratuvar.

Sergi platformu »Eye of Gyre« Tokyo’nun en “hip” bölgesi kabul edilen Harajuku’da bulunuyor. Meraklıları 24 Kasım’dan 14 Ocak 2013’e kadar gidip kendi minyatürünü basma imkanı bulacak.

Sürecin nasıl işlediğine gelince; üç aşamalı düşünülmüş. Kreatif ekibin hazır bulunduğu mekana gelen kişiler ilk önce 3D-Scanner’da tepeden tırnağa taranıyor. Bu da 15 dakika sürüyor. Devamında özel bir bilgisayar programı aracılığıyla kişinin bütün bilgileri işlendikten sonra 3D renkli baskı sürecine geçiliyor.

Minyatür figürler 10 santimden 20 santime kadar çeşitlilik gösteriyor. Tabii ki fiyatları da öyle: 10 cm 21.000 Yen, 15 cm 32.000 Yen ve de 20 cm 42.000 Yen.

Yukarıdaki zaman diliminde katılmak isteyenlerin de öncesinde başvurması gerekiyor.

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2022 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com