Filmlere farklı bir gözle bakmaya başlamak ister misiniz?

Sinemaya yaklaşımınızı değiştirecek olan Alkan Avcıoğlu’nun eğitmenliğindeki “Bir Film Nasıl Okunur?” atölyesi KargART’da.

Atölyenin amacı, sinemanın temel konseptlerini tanıtıp, çağdaş film gramerini kavramaya dair pratik geliştirmek. Filmlerden gösterilecek sahneler eşliğinde kamera, ışık, kurgu, ses, oyunculuk gibi sinemasal anlatım öğeleri ayrı ayrı ve nihayetinde bir bütün olarak incelenecek. Analiz edilecek filmler arasında Vertigo, Mulholland Çıkmazı, Taksi Şoförü, 12 Maymun, Piyano, Akıl Defteri gibi popüler klâsikler yer alıyor.

Alkan Avcıoğlu kimdir?

1982, İzmir doğumlu. Uludağ Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun olduktan sonra 2001 yılında Lull dergisini yayınlamaya başlayan Avcıoğlu, daha sonra çeşitli yayınlarda müzik ve sinema üzerine yazdı. 2003 yılından bu yana Sinema dergisinin daimi yazarları arasında yer alan Alkan Avcıoğlu, İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde Sinema ve TV üzerine yüksek lisans yaptıktan sonra akademik eğitimine Marmara Üniversitesi İletişim Bilimleri bölümünde doktora ile devam etti. 2007’den bu yana film analizi üzerine seminer ve dersler veren Avcıoğlu göstergebilim, psikanaliz gibi farklı disiplinlerle, feminist film teorisi ve sinemada toplumsal cinsiyet rolleri üzerine de çalışmalarını sürdürüyor. (via)

Başlangıç Tarihi: 25 Kasım Pazar// Her Pazar – Saat: 19:00 – 22:00// Süre: 10 hafta// Ücret: 10 haftalık ücret 400 TL.

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2022 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com