Sadece izleyici değil, katılımcı da olacağınız bir performans

SALT’ın, Undomondo iş birliğinde hazırladığı “Ses ve Müzik Keşifleri” programının üçüncü performansını Lucky Dragons gerçekleştiriyor. 5 Aralık Çarşamba saat 19.00’da, SALT Beyoğlu’ndaki Açık Sinema’da düzenlenecek performansın siz de bir parçası olabilir, bambaşka bir deneyim yaşayabilirsiniz.

Müziğe katılımcı yaklaşımı ve canlı performanslarında doğaçlama izleyici etkileşimleriyle tanınan Lucky Dragons*, Los Angeles’lı sanatçılar Sarah Rara ve Luke Fischbeck’in müzikal iş birliğinden oluşuyor. Paylaşıma açık bir deneyimi teşvik eden sanatçılar, çeşitli teknolojilerle müzik yapımına izleyenleri de dâhil ederek müzik grubu ve izleyici arasındaki ilişkiyi yeniden tanımlıyorlar.

Grup adını, 1950’li yıllarda nükleer karşıtı toplumsal hareketin dünya çapında sembolü hâline gelen bir Japon balıkçı teknesinden alıyor. Lucky Dragons’ın müziğini “tüm tarzların ötesinde, insanı kendinden geçiren bir müzik” şeklinde tanımlayan “Artforum” dergisine göre, “grubun müziklerini tarif etme çabası, yarattığı sihrin yanında yetersiz kalıyor”.

*Fischbeck ve Rara, New York’taki Whitney Museum of American Art (2008 Whitney Bienali kapsamında), Paris’teki Centre Georges Pompidou, Minneapolis’teki Walker Art Center, Londra’daki ICA, New York’taki The Kitchen ve PS1, Los Angeles’taki LACMA ve MOCA, 54. Venedik Bienali ve Washington D.C.’deki Hirshhorn Museum and Sculpture Garden gibi birçok farklı ortam ve bağlamda etkileşimli performanslar ve enstalasyonlar gerçekleştirdiler.

Performans ücretsiz.

httpv://youtu.be/3vsbDYvdRbY

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2022 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com