Polaroid “Fotobar”ları ABD’de çığ gibi yayılacağa benziyor

Polaroid Şubat 2013’te ABD’nin çeşitli yerlerinde “fotobar” mağazaları açıyor. Bu mağazalarda cep telefonlarından ve sosyal ağlardan gönderilen fotoğraflar anında kağıda, kanvasa veya ürünlerin üzerine basılabiliyor.

Ekim ayında kurulan Fotobar, ilk başta yalnızca on-line servis veriyordu. Online software aracılığıyla kullanıcılar Instagram, Facebook ve Picasa’dan fotoğraflarını yükleyip, editleyip, ister sadece paylaşıyorlardı, isterlerse bastırabiliyorlardı.

Artık bütün bu işlemler doğrudan mağazalarda yapılabildiği gibi, istenilen ölçü ve formatta 72 saat içinde evlere postalanabilecek.

Fotobar CEO’su, Warren Struhl konseptle ilgili şunları söylüyor: “Şu anda her gün 1.5 milyar fotoğraf çekiliyor ve kameralı telefonların kalitesinin ve popüleritesinin artışıyla bu sayının daha da yükseleceğini rahatlıkla söyleyebilirim. Çekilen onca güzel fotoğraf o kameraların içinden kaçıp, ofis masalarında, evlerde veya duvarlarda yer bulabilecek. Çünkü herkes fotoğraf çekiyor ve o fotoğraflar bilgisayarların veya telefonların dışına çıkmıyor.”

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2021 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com