Fotoğrafın sıradışı ismi Jasper de Beijer, Empire Project’de

Jasper de Beijer’in Empire Project’teki ikinci solo sergisi “Marabunta” 17 Ocak Perşembe açılıyor. Sergi 2 Mart 2013’e kadar devam ediyor.

Hollandalı sanatçı Jasper De Beijer, “Marabunta”da bizi Meksika’daki uyuşturucu savaşının içine götürüyor. Bu mizansenlerin kahramanları uyuşturucu çete liderleri ve gösterişli hayatları; öte yandan da kurbanlar görüyoruz, “renkli” ölümleriyle..

Hayaletler ve iskeletleri bayramlarda, kutlamalarda kullanan mevcut kültür, bu katiller ve suçluları putlaştırıyor ve onlara dev muhteşem mezar anıtlar, kutsayan aziz ve şehitleriyle şatafatlı türbeler inşa ediyor. De Beijer hiper-detaylı ve fantastik kurgulu sahnelerinde bu görkemli mezarları ve kanlı cinayet sahnelerini kurguluyor ve görüntülüyor.

Fotoğrafçı, izleyenin gerçek ve hayal arasında sürekli bir ilişki kurmasına izin vermiyor. De Beijer’in ölümden sonraki dünyasında karakterler, yaşayan hayaletlerin ürkütücü kopyaları halinde bir ayakları plastikten, yüzleri dövme metinleriyle bantlanmış biçimde karşımıza çıkıyor..

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2021 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com