Wim Wenders ve Samsung en iyi “Beş Dakika Almanya” filmini arıyor

İstanbul gibi Berlin de sürekli değişim ve dönüşüm halinde olan dünya şehirlerinden bir tanesi. Geçtiğimiz yaz “Recreate Berlin/Berlini Tekrar Yarat“ çağrısında bulunan Samsung, nihayete erdirdiği bu projeyle Berlinale‘ye paralel olarak gövde gösterisi yapmaya hazırlanıyor.

Olağanüstü yönetmen, fotoğrafçı ve profesör Wim Wenders’ın da desteğiyle hayat bulan projede yaratıcılığına güvenen herkes cep telefonuyla şu sorunun cevabını yorumlayacak: “Fünf Minuten Deutschland/Beş Dakika Almanya?”.

En ikna edici ve iyi yorumlanan filmin ödülü de fena değil üstelik: Samsung Galaxy Camera ve Samsung Galaxy Note 10.1 veya süper lüks Berlinale-Haftasonu. Ayrıca en iyi 10 film Berlinale kapsamında Şubat’ta Q110 Belin-Mitte’de sergilenip gösterilecek.

Katılım için son başvuru tarihi 31 Ocak olan yarışmanın jürisinde bir de Türk yönemen var: Döndü Kılıç. Kılıç,  Jan Krüger, Claudia Lehmann, Myrna Maakaron, Meggie Schneider ve Jan Soldat ile birlikte Samsung Smartfilm Award‘u kimin kazanacağına karar verecek.

httpv://youtu.be/iKpTllglDpo

 

 

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2022 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com